All for Joomla All for Webmasters

Geometria 3D

Geometria 3DDysponujemy profesjonalnym sprzętem do pomiaru geometrii 3D kół światowego lidera w tej dziedzinie.

Wykonujemy Geomterię w samochodach osobowych oraz dostawczych.

Istnieje możliwość samego pomiaru bez regulacji (np. dla świeżo zakupionego samochodu, czy też w przypadku podejrzenia nieprawidłowej geomterii ze względu na stan opon)

Pomiar taki obrazowo i wartościowo pokazuje zbieżność i kąty w samochodzie oraz ich odniesienie do wartości normatywnych.

 

 

 

 

Geometria kół 3D, czyli ustawienie zbieżności kół oraz osi jezdnych auta z wykorzystaniem nowoczesnej technologii trójwymiarowego obrazowania.

Zaawansowana technologia sprawia, że takie ustawienie jest niezwykle szybkie (czas pełnego pomiaru wynosi zaledwie 5 minut) i precyzyjne (niemal w 100% wyeliminowano możliwość wystąpienia błędu pomiarowego), a co więcej – jest to system całkowicie bezkablowy.

Czas oczekiwania na badanie, a tym samym czas przebywania w warsztacie jest dzięki temu znacznie krótszy. Ponadto, w odróżnieniu od pozostałych urządzeń pomiarowych, nie są one czułe na odchylenia posadzki (czy też dźwignika) od poziomu. Każdy klient po zakończonym badaniu otrzymuje specjalny wydruk wszystkich danych pomiarowych przed i po ustawieniu geometrii kół wraz z danymi pojazdu i badanego zawieszenia. Nie trzeba unosić osi pojazdu ani też wykonywać kompensacji bicia obręczy.

Aby zrozumieć czym jest geometria kół 3D warto na początek wyjaśnić samo pojęcie geometrii kół, zwanej czasem „trackingiem”. A zatem, geometria polega na regulacji kątów kół w taki sposób, aby były one prostopadłe do podłoża i równoległe wobec siebie. Jak wiadomo, parametry te na skutek normalnej eksploatacji samochodu ulegają zmianie. Prawidłowo ustawiona geometria kół zapewnia pełną kontrolę nad samochodem, komfort i bezpieczeństwo w czasie jazdy, pewne i spokojne prowadzenie oraz prawidłowe zużycie ogumienia, jak i paliwa. Krótko mówiąc - wszystko to, na czym kierowcom zależy najbardziej, a przynajmniej - powinno. Dlatego tak ważne jest, aby kontrolę geometrii kół przeprowadzać przynajmniej raz do roku. Warto o tym pamiętać także zawsze przy zakupie używanego samochodu. Zbagatelizowanie problemu czy zaniedbanie kontroli może skutkować bardzo groźnymi konsekwencjami np. wpadnięciem w poślizg czy niespodziewanym zjechaniem z obranej trasy. W najlepszym przypadku będą niszczyć się niektóre elementy samochodu.